ראשי שיטות טיפול צור קשר מכון פיזיותרפיה ורפואה אלטרנטיבית - אלישבע שורק

 

 

פיזיותרפיה

קרניו סקרל

עיסוי רקמות עמוק

אקופונקטורה

שיאצו

טווינא

רפלקסולוגיה

IPEC

התפתחות הילד ושיטת שלהב

פילאטיס

NLP
-----------
מצגת וקטע וידאו

 

פיזיותרפיה
הפיזיותרפיה הוא מקצוע בריאות המתמחה ביכולת התנועה של האדם ובהשלכות יכולת זו על תפקודו. הפיזיותרפיסט שותף בעבודתו למאמצים ולאתגרים של צוות רב מקצועי, אך יחד עם זאת עבודתו מאופיינת בעצמאות ובאחריות מקצועית אישית רבה. מיומנויות הטיפול של הפיזיותרפיסט מגוונות וכוללות בין היתר טכניקות טיפוליות ידניות, תרגילים רפואיים, שימוש במכשור חשמלי, טכנולוגי ועוד. על מנת ליישם התערבות מקצועית בתחום זה על הפיזיותרפיסט להיות בעל הבנה מעמיקה בתפקוד האדם מבחינה ביולוגית, נפשית וחברתית תוך רצון ונכונות לעזור לזולת.
תחומי הטיפול כוללים שיקום אורטופדי (שברים , תאונות דרכים , כאבי גב ופרקים ) ונוירולוגי (שיקום לאחר אירוע מוחי , פגיעות ראש ועמוד שדרה, ניוון שרירים , מחלת פרקינסון), גריאטריה, התפתחות הילד, רפואת ספורט, מחלות כלי דם , נשימה ובעיות גינקולוגיות.קרניו סקרל
קרניו סקרל הינה שיטה ייחודית ומרתקת המתבססת על חיבור ידע אנטומי ופיזיולוגי רב ומדויק עם הקשבה לרמה אנרגטית עדינה הפועלת וקיימת בגופנו.
   


הטיפול נעשה במגע עדין, ועוזר לחיזוק פעימה שמקורה בנוזל המוח והשדרה.
המטפל מקשיב דרך ידיו לגוף המטופל וע"י כך מזהה חסימות ומתחים ועוזר לגוף לשחררם.
במהלך הטיפול מניחים את הידיים באזורי הגוף שונים במיוחד בעצמות הגולגולת, בעמוד השדרה והסקרום, כדי להרגיש את הפעימה בכל מקום.

בעזרת הטיפול ניתן לטפל ולהקל בכל גיל שהוא למגוון בעיות החל מאיזון לאחר לידה קשה, חוסר שקט , בעיות יניקה והתפתחות אצל תינוקות. השיטה עוזרת גם לבעיות יציבה, כאבי גב וראש, עקמת בגב, מחלות שונות וכרוניות, בעיות פוריות, חוסר איזון הורמונלי, קשיי למידה, היפראקטיביות , אפילפסיה, בעיות במפרק הלסת, שיקום לאחר תאונה או פציעה קשה, מתח נפשי ועוד.

פרק מיוחד בקרניו סקרל לתינוק ניתן לראות במצגת ובסרטון המפורטים בנושא התפתחות הילדעיסוי רקמות עמוק
עיסוי הרקמות העמוק הינו שיטה מערבית חדשה. התפיסה שמאחורי הטיפול אומרת ש"שריון" הגוף אוגר בתוכו רגשות רבים, איתם אנו לא מעוניינים להתמודד. הרגשות נאגרים בשרירים וגורמים לשינויים בטונוס (מתח) השריר ובכך משפיעים על היציבה ועל מבנה השלד. במהלך הזמן הגוף בונה "רקמות חיבור" המדביקות את השרירים בטונוס שנוצר וכך נוצרות רגישויות פיזיות ובעיות באיזון השרירים ובשלד הגוף. הטיפול בעצם בא לפרק פיזית את רקמות החיבור שנוצרו ובכך לאפשר לגוף להתאזן מחדש ובצורה נכונה. מכיוון שמהלך הטיפול עמוק במיוחד, ישנם מקרים רבים בהם "נקרעים" סיבים מיקרוסקופיים בתוך השריר וכך לאחר הטיפול ישנו סיכוי גבוה לתחושת כיווץ חזקה יותר מאשר בהתחלה (תופעה הנקראת ספאזם) עד שהסיבים יתאחו בחזרה. מומלצת סדרת טיפולים ולא טיפול בודד, מכיוון שהאפקט מצטבר ומחייב הכוונה מצד המטפל מעבר לטיפול עצמו (הנחיות על יציבה, הליכה נכונה, כלים להתמודדות עם רגשות ועוד). הטיפול אורך כשעה וחצי.
הטיפול מתמקד בשיחרור שרירים תפוסים כרונית, כשמטרתו הסופית לשפר מגבלות תנועה, לשחרר כאבים ולאפשר יציבה נכונה לגוף.
אקופונקטורה - דיקור סיני
אחת משיטות הטיפול החשובות ברפואה הסינית היא האקופונקטורה. שיטת טיפול עתיקה בת כחמשת אלפים שנה שזכתה להכרה מחודשת במערב בשנים האחרונות.
בסיס הטיפול בשיטה זו הוא בזרימת האנרגיה (הצ'י) במסלולים חיצוניים ופנימיים הנקראים מרידיאנים. אלו מעגלי אנרגיה המשפיעים על תיפקוד האברים השונים.
בשיטה זו אנו מבצעים דיקור בנקודות מיוחדות לאורך המרידיאנים במחטים חד פעמיות, ייעודיות ודקות במיוחד.
השיטה מטפלת במגוון רחב של מחלות וכשלים גופניים.
פרק מיוחד באקופונקטורה לתינוקות מתואר במצגת.שיאצו
שיאצו היא טכניקת טיפול במגע המשפיעה על הגוף ועל הנפש כאחד. משמעות השם שיאצו ביפנית היא "לחץ בעזרת האצבעות".
המטפל משתמש בכפות הידיים, באגרופים, במרפקים, בברכיים, בכפות הרגליים כדי להשפיע על המטופל ועל איברים פנימיים.
עוצמת הלחץ משתנה גם היא, מעיסוי עדין עד ללחץ חזק שאינו גורם לכאב, אלא "משחרר" מתח.
הלחיצות מתבצעות לאורך קווי המרידיאנים שבהם זורמים מעגלי האנרגיה של הגוף, הצ'י.
נקודות הלחיצה זהות לנקודות האקופונקטורה. גם העיקרון זהה - שיחרור ואיזון זרימת הצ'י בנקודות שבהן היא נחסמה או בנקודות בהן יש גירוי עודף.
המטפל בשיאצו נעזר באבחנתו גם במדידת דופק (ישנם שישה דפקים שונים אותם בודק המטפל). שיאצו תורם לאיזון בין הגוף לנפש ומשפר את ההרגשה הכללית.
המטרות העיקריות לשימוש בשיאצו:
1. איזון רב-מערכתי פיזי וריגשי.
2. שיפור זרימת הלימפה ומחזור הדם על מנת לחזק את המערכת החיסונית.
3. סיוע בשיכוך כאבים.
4. חיזוק מודעות המטפל והמטופל לגופם.

שיאצו מטפלת בכאבי ראש, כאבי שרירים, בעיות גניקולוגיות, בעיות נשימה, בעיות עיכול, מתחים ועוד...

פרק מיוחד לשיאצו תינוקות (בייבי שיאצו) מתואר במצגת.טווינא - פזיוטרפיה סינית
פרוש השם: טווי - למשוך, נא – לדחוף.
הטיפול נעשה ע"פ עקרונות הטיפול והאבחנה של הרפואה הסינית המסורתית. הוא משלב עבודה אנרגתית על נקודות האקפורסורה והמרידיאנים יחד עם עיסוי רקמות עמוק.
מטרת הטווינא היא לשפר את הזרימה ההרמונית של הצ'י (האנרגיה) במערכת המרידיאנים והתעלות המקשרות על מנת לאפשר לגוף לרפא את עצמו.
שיטת הטיפול באמצעות הטווינא נמצאת בשימוש כ-2,700 שנה.
הטווינא מטפלת באמצעות מגוון רחב ביותר של טכניקות, משיטות עיסוי עמוק של הרקמות (שרירים, רצועות וגידים), דרך מניפולציות למפרקים וכלה בעבודת הילינג ובטכניקות צ'י-קונג.
כמו כן, משתמשים בטיפולים במגוון שמנים, משחות, מוצרים צמחיים וקומפרסים. טכניקות הטווינא שאובות מתוך אומניות הלחימה וממקורות אחרים.
בניגוד לאופי הרך והאיטי של השיאצו', הטווינא היא בעלת אופי אנרגתי, דינמי ונמרץ מאוד ובעלת השפעה מיידית בטווח הקצר.
טיפול הטווינא נמשך 20 עד 30 דקות בלבד. המטפל חייב לדעת ליצור אנרגיה בגופו ולשלוט בצורה ובמינון האנרגיה שאותה מפעיל בזמן העבודה.
מטפל טוב, נראה כמעט כרוקד בעת נתינת טיפול בטווינא. הטווינא מטפלת בכל המחלות שלהן הטיפול ברפואה הסינית מתאים עם התמחות בבעיות שריר ושלד. ניתן גם לטפל במחלות פנימיות, כגון אסטמה, כאבי ראש, יתר לחץ דם ועוד...
ישנה גם התמחות מיוחדת לטיפולים בילדים. החל מבעיות פשוטות של הפרעות עיכול והתקררויות וכלה במחלות נוירולוגיות.
עיקר ההתמקדות בטיפול הוא על אזורי הכאב, נקודות הדיקור, המרידיאנים, השרירים והמפרקים.

פרק מיוחד לטווינא בתינוקות מתואר במצגת.רפלקסולוגיה
הטיפול נעשה בעיסוי ובלחיצות בעיקר בכפות הרגליים, עליהן יש נקודות ייצוג לאברי הגוף ולמערכותיו השונות. הנקודות נקראות רפלקסים. באמצעות הרפלקסים מאבחנים את רמת תפקוד המערכות והאברים השונים בגוף, וכמובן, גם מטפלים בליקויים שונים באותה נקודה. הגוף נעזר ברפלקסולוגיה בכדי "לתקן את עצמו". עם תהליך האיזון האנרגטי חל תהליך נוסף של ניקוי הגוף מהפסולת.
הטיפול יעיל לבעיות כמו כאב ראש, מיגרנות, דלקות אוזניים ועיניים, סינוסיטיס, בעיות מחזור ופוריות אצל נשים, בעיות במערכת השתן, עיכול ומערכת הנשימה, דלקות פרקים, מצבי רוח, דיכאונות, מתחים, בעיות מקומיות ברגליים כמו זרימת דם, חוסר תחושה ונימול.IPEC
טיפול אַיפֵק - IPEC - משמעותו ניקוי פיזי-רגשי משולב לאלרגיות. כלומר מטפל בגוף ובנפש כדי לקדם את תהליכי הריפוי של קשיים פסיכולוגיים,בעיות פיזיות שלא נמצאה להן דיאגנוזה,ושאין להן מרפא ברפואה קונבנציונלית. בעיות פסיכוסומאטיות ואלרגיות. הנחת היסוד של השיטה היא שהגוף והנפש הן יחידה אחת. כלי האבחון המרכזי של טיפול אַיפֵק הוא מבחן השרירים הבודק באופן שיטתי את יחסי הכוחות בין ההתבטאויות הפיזיות והפסיכולוגיות האחראיות על הווצרות הסימפטומים עליהם מתלונן המטופל. גילוי הקשר בין שני הצדדים הינו האבחנה שתוביל לריפוי. גישת איפק היא תרפיה באנרגיה המתבססת על עקרונות פסיכותרפיה,אקופונקטורה,קינסיולוגיה וכירופרקטיקה.
- - - - - -
קישור לאתר IPEC therapyשיטת שלהב - Child'Space
אבחון, טיפול וליווי התפתחותי לתינוקות בריאים ולאלה עם צרכים מיוחדים לפי שיטת פלדנקרייז. קישור לאתר של חווה שלהב, מייסדת השיטה
במסגרת לימודי את שיטת שלהב הכנתי עבודה סמינריונית בנושא של זחילת תינוק בשיטות נוספות לשיטת שלהב על מנת להעביר לכיתה. מתוך העבודה הכנתי מצגת בה מתוארות חלק מהשיטות השונות בהן אני מטפלת.

הסרטון מציג פעוט בגיל 4 הסובל משיתוק מוחי.נראה מספר השפעות לטיפול בקרניו סקרל:
1. ידיו הקמוצות של הפעוט נפרשות תוך כדי טיפול
2. צואר תפוס לצד אחד משתחרר תוך כדי טיפול והפעוט מסובב את ראשו לצד שני
3. תקשורת מילולית עם הפעוטפילאטיס
קישור לתאור מפורט של השיטה
- - - - - -
פילאטיס היא שיטת התעמלות הפועלת ממרכז הגוף אל הפריפריה. השיטה פועלת לחיזוק היציבה, שליטה על השרירים, הגמשה ותנועתיות תוך דגש על סיבולת השריר וחיזוקו, קואורדינציה, שיווי משקל וריכוז.
התרגילים מותאמים לצרכים ולמגבלות של כל מתאמן בכל שלב לכל אדם ובכל מצב.

 

NLP
ה- NLP הוא כלי יעיל ומוצלח להשגת שינויים בזמן קצר. זהו למעשה אוסף של מודלים וטכניקות מדויקות ויישומיות, לשם "כיוון" ושינוי הליכי החשיבה במוח ולשם עיצוב ההתנהגות
בתהליך שינוי אנו נפרדים בהדרגה מדפוסי התנהגות שלא תומכים בנו ורוכשים במקומם דרכי חשיבה ועשיה המקדמות את מטרותינו ואת הדרך המתאימה לנו לתקשר עם הסביבה.
נושא מיוחד בnlp מוקדש לטיפול בטראומות ,אבל ואובדן וptsdמצגת וסרטון

הסרטון מציג מספר השפעות בקרניו סקרל לילד עם C.P.

מצגת בה מתוארות חלק מהשיטות בהן אני מטפלת.

האתר נבנה ועוצב על-ידי בני אלון. ב-12.6.2006, מספר ימים לאחר
שבנה אתר זה, נהרג אלון בתאונת הרכבת בבית יהושוע והוא בן 21.
אתר להנצחתו - www.alonsorek.com